Dřevěný podkladní hranol - modřín

Kód: LS_829122540
Novinka
Značka: COVERNIT
516 Kč / ks 426 Kč bez DPH
Na objednání do 10 prac. dnů

Podkladní hranol modřínový je vyrobený z nejkvalitnějšího modřínového dřeva třídy AB a slouží k pokládce terasových prken. Disponuje vyšší pevností, dlouhodobou odolností vůči vlhkému prostředí, hmyzu, houbám i plísním a je tak ideální pro venkovní použit

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podkladní hranol modřínový vyrobený z modřínového dřeva nejvyšší kvality, tedy třídy AB dle normy ČSN EN 14519 se používá k vytvoření nosné konstrukce pod terasová prkna. Modřínové dřevo je ideálním materiálem pro stavbu venkovních teras, disponuje totiž vyšší pevností, dlouhodobou odolností vůči vlhkému prostředí, hmyzu, houbám a plísním. Vyniká tak dlouhou životností, která je u hranolů žádoucí. Mezi přednosti se řadí i snadná instalace. 

Dřevěný podkladní hranol - modřín

  • nejvyšší kvalita dřeva
  • dlouhá životnost
  • odolnost vůči plísním i houbám
  • snadná instalace
Dřevěný podkladní hranol
Rozměr7 x 4,5 cm
Délka400 cm
Materiál                                          modřín
KvalitaAB (dle ČSN EN 14519)

Montáž terasových prken

Pokládka terasových prken se provádí na podkladní hranoly, a to nejlépe ze stejného materiálu z důvodu různé roztažnosti a životnosti jiných materiálů. Hranoly se pokládají na vrstvu štěrku, která zajišťuje odtok vody, nebo na betonové lože s drenáží, je také vhodné je pokládat na protihlukové podložky, které zajišťují kročejový útlum. Doporučená rozteč hranolů je 35 cm. Kotvení vlastních prken se poté provádí pomocí nerezových vrutů. Mezi prkny je nutné udržet mezeru pro odtok vody, toho lze dosáhnout například klínky, které jsou po pokládce odstraněny. Aby nedocházelo k vytváření louží na pochozím povrchu je vhodné nainstalovat terasu se sklonem 1 - 2 %. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřevěná terasová prkna
Záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: