Zastřešení terasy oblíbeným polykarbonátem

U každého domu se nachází plocha, kde se dá relaxovat, setkávat se s přáteli, hostit návštěvu, hrát si nebo i pracovat. A když je takový prostor zastřešený, výrazně to rozšíří možnosti jeho užívání. Při pobytu venku budete chráněni před přímým slunečním zářením i případným deštěm.

Proč zastřešit pergolu právě polykarbonátem?

Pokud se také chystáte vytvořit si kryté zahradní posezení, zvolte zastřešení, které bude dlouhodobě funkční a poskytne vám komfortní venkovní útočiště. Jednou z vyhovujících možností jsou desky z polykarbonátu. A to z několika důvodů.

 1. Díky své nízké hmotnosti umožňují relativně rychlou a snadnou pokládku svépomocí. Rychlost montáže však není jediným důvodem, proč se stal polykarbonát nejoblíbenější krytinou na pergoly, verandy i jiné zahradní přístřešky.
 2. Oblibu si získal i proto, že se jedná o cenově dostupný, trvanlivý materiál s vysokou odolností proti nárazu i nepříznivým povětrnostním podmínkám.
 3. UV ochrana pak zabraňuje fyzickému a estetickému znehodnocení střechy.
 4. Na rozdíl od jiných krytin, například asfaltových šindelů nebo plechových desek, není pro instalaci polykarbonátu nutné plné podbití ani pojistná hydroizolace, což usnadňuje i urychluje práci.
 5. Jednotlivé desky se pomocí vrutů kotví na latě (krokve) dřevěné, ocelové nebo hliníkové konstrukce.
 6. Polykarbonát se netříští na střepy a je odolnější než sklo, proto je možné ho používat jako alternativu skla
 7. Další výhodou oproti zmíněným krytinám má polykarbonát v tom, že je průsvitný, a tím pádem nezastiňuje místnost pod pergolou, čehož se majitelé domů často obávají v souvislosti s výběrem zastřešení terasy. Tento fakt je jednou z klíčových pohnutek, proč polykarbonát v tomto výběru vyhrává.

Jaké jsou druhy polykarbonátu a kde všude má uplatnění?

Z výše zmíněného popisu vlastností a výhod polykarbonátu je zřejmé, že se jedná o univerzální průsvitný materiál pro nenáročné, ale i luxusní zastřešení téměř čehokoliv. 

Dle preferencí a konkrétního zamýšleného použití si můžete vybrat mezi komůrkovým (dutinkovým) polykarbonátem, nebo profilovanými deskami – konkrétně do tvaru trapéz nebo vlna, přičemž tyto dvě varianty jsou navíc nabízeny i se strukturou pro rozptyl světla. Komůrkové desky o síle 6 a více mm mají dobré termoizolační vlastnosti, proto jsou Ideálním řešením pro zateplené prosklení střech a stěn. Všechny uvedené typy jsou dostupné v různých rozměrech i barevných variantách. 

Kde všude se dá polykarbonát použít?

 1. základní (basic) modely lze využít pro zakrytí dřevníků, kůlen nebo hospodářských staveb
 2. silnější varianty komůrkových desek dobře poslouží k zastřešení vchodu do domu, skleníkových nebo pařníkových konstrukcí, bazénů
 3. zastřešení přístřešku na auto, nebo již zmíněných pergol, kde parádu a funkčnost zajistí i tvarované desky Guttagliss Makro nebo mercedes mezi polykarbonátovými krytinami – Guttagliss Wabe s 20letou zárukou
 4. stěnové aplikace, zasklení oken či balkónů, dělící příčky, poličky

Formátování polykarbonátových desek

V domácích podmínkách je možné polykarbonátové krytiny upravovat (řezat) například kotoučovou pilou. Dutinkové polykarbonátové desky zakoupené naše e-shopu vám zdarma upravíme do požadovaného rozměru. Ten je nutné uvést do poznámky při objednávání krytiny. 

Doporučení: pro zajištění dlouhodobé funkčnosti a odolnosti střechy postupujte při instalaci desek dle konkrétního montážního návodu.

Potřebujete poradit s výběrem nebo výpočtem potřebného množství polykarbonátu pro váš projekt? Kontaktujte nás.  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení