Paropropustná fólie TYVEK Solid (kontaktní)

Kód: 3750115
3 993 Kč / ks 3 300 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Paropropustná fólie TYVEK Solid (kontaktní) - Vysoce difúzní kontaktní jednovrstvá fólie vhodná na tepelnou izolaci bez větrací mezery a na střechy s nevětraným bedněním.

Detailní informace

Jednotka: m<sup>2</sup>, Velikost balení: 75, Parametry: Rozměr: 1,5 x 50 m, Barva: bílá
Skladem (> 10 ks) | 3750115
3 993 Kč / ks
3 300 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Kontaktní difúzně otevřená fólie. Možnost kladení přímo na izolaci i na bednění, použití na chem. ošetřený krov. Membrány Tyvek se používají jako fólie vstupního krytí na střechách především při výstavbě rodinných domů a jako fólie na stěny u konstrukcí koster domů. Fólie o vysoké propustnosti par brání kondenzaci vodní páry a chrání střechu před vlhkem. 

Díky použití střešní fólie Tyvek dům může „dýchat” – vlhkost je odváděna, snižují se tepelné ztráty a šetří se náklady na vytápění. Střešní fólie Tyvek mohou nahradit tradiční šalování, chrání krokve a tepelnou izolaci před vlhkem. Použití střešní fólie můžete až trojnásobně snížit náklady na provedení střešní konstrukce. Tyvek je neobyčejně lehký materiál a to výrazně usnadňuje jeho dopravu a montáž. Membrány Tyvek se vyznačují velmi vysokou odolností vůči vnějším vlivům a laboratorní testy potvrzují jejich až padesátiletou životnost.

  • Dvojnásobně pevný a chemicky odolný
  • Pokládá se přímo na tepelnou izolaci přes krokve nebo na plnoplošné bednění
  • Po zaschnutí chemicky impregnačního nátěru je možná pokládka přímo na prkenné podbití střechy
Difúzní fólie Tyvek Solid  
materiál jednovrstvá PP membrána s nakašírovanou mrížkou z polypropylenu
rozměry 50 x 1,5 m
plošná hmotnost 82 g/m2
pevnost v tahu podélně 250 N/5 cm
pevnost v tahu příčně 210 N/5 cm
tepelná stálost  od -40°C do + 100°C
paropropustnost Sd 0,02 m
UV stálost 4 měsíce
požární odolnost  E

Tab.: Střešní fólie Tyvek

Montážní návod

Střešní paropropustná kontaktní fólie se pokládají od spodu rovnoběžně s okapem na krokve, a parozábrany případně na bednění napnuté tak, aby nedošlo k pronesení. Spodní okraj kontaktní fólie končí na okapovém plechu. Paropropustná kontaktní fólie se rozvíjí tak, jak je navinutá na roli –„ nepodtáčí se“, případný potisk směřuje ke krytině. Minimální horizontální i vertikální přesahy fólií jsou 10 cm. Podélné přesahy bývají na fóliích vyznačeny tištěnými linkami. Při nižším sklonu střechy (méně než 22°) doporučujeme zvětšit přesahy na 20 cm. Vertikální přesahy musí být umístěny na krokvích a zajištěny kontralatěmi. Přesahy difuzní fólie kontaktní doporučujeme slepit oboustrannou páskou Reparband, případně i přelepit jednostrannou páskou - PODSTŘEŠNÍ, příp. Uniband.

Pod kontralatí doporučujeme použít Guttaband těsnící pásku. Uvedená doporučení platí zejména při nižších sklonech, návětrných stranách střech.
Prořezy pro otvory - střešní okna, komíny, atd. se provádějí co nejmenší, okraje fólie k těmto prvkům se lepí oboustrannou páskou – Reparband/ Butylband. Případné mechanické poškození (protržení) kontaktní fólie je nutno opravit odstřižkem originální fólie přilepeným páskou Reparband. Okraje prořezů a poškození doporučujeme přelepit jednostrannými páskami - PODSTŘEŠNÍ, příp. Uniband.

Při montáži střešních fólií je nutné zajistit řádné odvětrání střešního pláště:
- prostor pro odvětrání mezi fólií a krytinou vymezit kontralatěmi o normou dané tloušťce,
- ponechat dostatečný prostor pro vstup vzduchu u okapního a výstup u hřebenového okraje střechy,
- ponechat dostatečný prostor pro proudění vzduchu pod krytinou po celé ploše střešního ramene.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kontaktní paropropustné fólie
Záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: