Polyvinylchloridová trapézová deska Guttagliss PVC

Kód: V2510671
Akce Tip Výprodej
Značka: Gutta
508 Kč –21 %
Polyvinylchloridová trapézová deska Guttagliss PVC
508 Kč –21 % 400 Kč / ks 331 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Polyvinylchloridová trapézová deska Guttagliss PVC bronz. VÝPRODEJ - Prosvětlovací trapézové desky o tl. 0,8 mm a šířce 1090 mm s hladkým povrchem vyrobené z PVC. Vhodné pro ochranné přístřešky, krytí bazénů, přístřešky na jízdní kola, zahradní přístřešky, překážky proti stříkající vodě.

Detailní informace

Jednotka: m<sup>2</sup>, Velikost balení: 2,18, Parametry: Rozměr: 2000 x 1090 mm, Barva: bronz
Skladem (>10 ks) | V2510671
508 Kč
400 Kč / ks
331 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

VÝPRODEJ. Trapézové desky Guttagliss PVC jsou elastické, hladké a vysoce transparentní krycí desky. Díky svým vlastnostem a nízké váze se vyznačují snadnou instalací i manipulací. Desky nejsou příliš odolné vůči kroupám, proto jsou vhodné spíše do mírných oblastí a pro použití na provizorní zakrytí nebo opláštění zahradních a ochranných přístřešků či nenáročných konstrukcí. Minimální sklon střechy musí být alespoň  7°. 

Upozornění: U trapézových desek neprovádíme řezy na míru. 

  • Snadná montáž
  • Nízká cena
  • Vysoce transparentní, elastický, lehký materiál

Schéma: PVC HR

 

Trapézová PVC deska Guttagliss PVC  
materiál polyvinylchlorid
profil 70 / 18 mm
délka 2000
šířka 1090 mm
tloušťka 0,8 mm
tvar krytiny trapéz
povrch hladký
součinitel prostupu tepla 5,7 W / m2K
teplotní rozsah -20°C až + 60°C
plošná hustota 1200 g/m2
propustnost světla (čirá) 84 %
propustnost světla (bronz) 45 %
chemická odolnost DIN 16929
třída hořlavosti B1
UV ochrana ne (jednostranná)
řezy na míru ne

Tab.: Trapézová PVC deska Guttagliss

Skladování a montáž

Trapézové desky skladujte na rovné ploše nebo na dřevěné paletě. Desky položené na sobě nikdy neskladujte na přímém slunci nebo v teplotě nad 60°C. Tyto desky zvyšují koncentraci slunečních paprsků do určitých míst, čímž může dojít k deformaci spodních desek. Uskladněné desky chraňte též před mechanickým poškozením, deštěm a dalšími nepříznivými vlivy. Po deskách nechoďte.

Jako podkladní konstrukci je nejlepší zvolit dřevěnou. Horní líc podkladních latí je nutno opatřit bílým nátěrem, nebo použít metalizovnou pásku, aby se předešlo nadměrnému přehřívání konstrukce. Při použití impregnačních prostředků pro ochranu dřeva je nutno ošetřené konstrukční části nechat řádně vyschnout, aby nedošlo k výskytu barevných skvrn na spodní straně desek. Maximální povolená rozteč latí je 400 mm pro PVC. V oblastech s nadmořskou výškou 600 m a výše by měla být tato rozteč poloviční. Desky pokládejte z opačné strany, než je směr převládajícího větru, a to tak, aby druhá řada desek začínala polovinou desky. Při montáži se musí do každého profilu, kam se šroubuje vrut dát distanční podložka trapéz. Pro připevnění používejte pouze vruty s plastovou podložkou např. nerez vrut V2A nebo vrut s ochrannou čepičkou. Počet je cca 12 ks na 1 m2. Vruty se připevňují v každém třetím vrcholu. V případě, že desky pokládáte v místě s nepříznivými povětrnostními podmínkami, doporučujeme připevnit desky v každém druhém vrcholu. V přesazích připevněte desky na každém vrcholu. Desky nedoporučujeme spojovat lepením ani šrouby. Pouze se navzájem překládají.

Boční přesah 1 vlna - při sklonu nad 10°
2 vlny - při sklonu nižším než 10° nebo v klimaticky nepříznivých oblastech

Příčný přesah 15 cm, v klimaticky nepříznivých oblastech 20 cm.
Při sklonu střechy nižším než 10° je nutno příčný přesah desek těsnit neutrálním silikonovým tmelem, který desky nebude poškozovat.

V běžných případech stačí desky omýt pouze čistou vodou. V případě silného znečištění používejte pouze běžné saponáty bez abraziv. Nepoužívejte přípravky obsahující organická rozpouštědla. Na desky Guttagliss vstupujte pouze za pomoci desek sloužících k rozložení hmotnosti!

Montáž PVC deska  
max vzdálenost latí 400 mm
překrytí vlny 1 vlna (max. 2 vlny)
počet vrutů s podložkou 12 ks / m2

Tab.: Montáž  - PVC deska Guttagliss

Řezání a vrtání

S deskami zacházejte opatrně, aby při manipulaci nedošlo k jejich poškození. Trapézové desky mohou být jednoduše přizpůsobeny požadované délce řezáním  ručním nebo elektrickou pilou s jemným ostřím. Nedoporučujeme řezat desky při teplotách nižších než 10°C. Při řezání musí být deska zajištěna, aby nedocházelo k vibracím.

Desky doporučujeme vrtat speciálním kónickým vrtákem HSS. Při vrtání je nutné, aby byla deska v místě vrtu podložena a řádně ukotvena. Potřebné otvory pro vrut je nutné vrtat s otvorem o větším průměru, aby se předešlo poškození desek díky možné dilataci.  Pro upevňování desek je nutné vždy předvrtat otvory. Desky se nesmí přibíjet hřebíky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trapézové PVC desky
Záruka: 24 měsíců
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LL Avatar autora | 31.7.2018
Nadmíru spokojená .... Kvalita super a za pár peněz....

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: